Sidebar

Τρίτη, 18 Ιουνίου 2019

Στα πλαίσια της Ολοήμερης Λειτουργίας λειτουργούν απογευματινά ιατρεία σύμφωνα με τα οριζόμενα στον Ν.3868/2010.

Τηλ. για ραντεβού πληροφορίες : 2132051397, 2106436714

Γραμματεία – Ταμείο : ισόγειο κτιρίου Μαρίκα Ηλιάδη (Κτίριο Β’)

Ώρες επικοινωνίας / ραντεβού : Δευτέρα – Πέμπτη 15.00-20.00

Οι επισκέψεις στα απογευματινά ιατρεία προγραμματίζονται στα παραπάνω τηλέφωνα. Για να προγραμματίσετε επίσκεψη  θα πρέπει να γνωρίζετε: Ονοματεπώνυμο ασθενή, όνομα πατρός, έτος γέννησης, ΑΜΚΑ καθώς  και τηλέφωνα επικοινωνίας  (σταθερό και κινητό).

Οι ασθενείς επιλέγουν τον ιατρό που επιθυμούν από όσους ιατρούς συμμετέχουν στην λειτουργία του ολοήμερου νοσοκομείου, καθώς και την ημερομηνία και ώρα επίσκεψης, εφόσον υπάρχει διαθέσιμο ραντεβού.

Το κόστος επίσκεψης για κάθε γιατρό ρυθμίζεται από την υπ’ αριθμ. ΟΙΚ. 72944 ΚΥΑ (ΦΕΚ Β 1958/12-08-2013) όπως παρακάτω:

  • Συντονιστής  Διευθυντής
 64 €
  • Διευθυντής
 60 €
  • Επιμελητής Α’
48 €
  • Επιμελητής Β’
36 €

Το κόστος της επίσκεψης δεν καλύπτεται από τα ασφαλιστικά ταμεία. Ο ασθενής θα πρέπει να επισκεφτεί το ταμείο του νοσοκομείου για να πληρώσει την επίσκεψη και με την απόδειξη θα κατευθυνθεί στο χώρο των εξωτερικών ιατρείων που χρησιμοποιεί ο ιατρός.

Τα ταμεία της Ολοήμερης Λειτουργίας του Νοσοκομείου λειτουργούν από τις 15.00 – 20.00.

Οι ασθενείς δεν πληρώνουν για εργαστηριακές εξετάσεις ή πράξεις που διενεργούνται στα απογευματινά ιατρεία, εφόσον αυτές καλύπτονται από τον ασφαλιστικό τους φορέα. Τυχόν εξετάσεις που δεν καλύπτονται από τα ασφαλιστικά ταμεία αποζημιώνονται με το ισχύον κάθε φορά τιμολόγιο, είτε διενεργηθούν το πρωί ή το απόγευμα.

Ακολουθεί κατάλογος με τους ιατρούς  που συμμετέχουν στην ολοήμερη λειτουργία του Νοσοκομείου ανά ειδικότητα, καθώς και οι μέρες που λειτουργεί το κάθε ιατρείο. Επισημαίνεται ότι το πρόγραμμα απογευματινού ιατρείου για κάθε ιατρό μπορεί να τροποποιηθεί ανάλογα με το πρόγραμμα εφημεριών του νοσοκομείου.

ΙΑΤΡΙΚΟ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ ΟΛΟΗΜΕΡΗΣ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑΣ

 

ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ ΑΝΑ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑ

ΒΑΘΜΟΣ

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΙΑΤΡΕΙΩΝ

 

ΑΚΤΙΝΟΛΟΓΟΙ (ΥΠΕΡΗΧΟΙ – ΜΑΣΤΟΓΡΑΦΙΕΣ)

 

 

 

 

 

1

ΛΕΒΕΝΤΗΣ ΑΓΓΕΛΟΣ

Δ/ΝΤΗΣ

 

 

ΤΕΤΑΡΤΗ

 

2

ΠΑΛΑΙΟΓΙΑΝΝΙΔΟΥ ΑΘΗΝΑ

Δ/ΝΤΡΙΑ

 

 

 

ΠΕΜΠΤΗ

 

ΓΑΣΤΡΕΝΤΕΡΟΛΟΓΟΙ

 

 

 

 

 

1

ΓΟΥΛΑΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ

Δ/ΝΤΗΣ

 

 

 

ΠΕΜΠΤΗ

 

ΕΝΔΟΚΡΙΝΟΛΟΓΟΙ

 

 

 

 

 

1

ΒΕΝΑΚΗ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ

Δ/ΝΤΡΙΑ

ΔΕΥΤΕΡΑ

 

 

 

2

ΗΛΙΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ

ΕΠΙΜ. Α΄

 

 

ΤΕΤΑΡΤΗ

 

3

ΚΟΥΚΚΟΥ ΕΥΤΥΧΙΑ

ΣΥΝΤΟΝ. Δ/ΝΤΡΙΑ

 

ΤΡΙΤΗ

ΤΕΤΑΡΤΗ

 

 

ΚΑΡΔΙΟΛΟΓΟΙ

 

 

 

 

 

1

ΘΩΜΟΠΟΥΛΟΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ

ΕΠΙΜ. Α΄

 

ΤΡΙΤΗ

 

 

2

ΠΑΠΑΖΑΧΟΥ ΟΥΡΑΝΙΑ

ΕΠΙΜ. Β’

 

ΤΡΙΤΗ

 

 

 

ΜΑΙΕΥΤΗΡΕΣ - ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟΙ

 

 

 

 

 

1

ΒΑΡΒΑΡΙΓΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ

ΣΥΝΤΟΝ. Δ/ΝΤΗΣ Μ/Γ  (ΣΤ' M/Γ)

 

ΤΡΙΤΗ

 

 

2

ΓΑΒΑΡΗΣ ΗΛΙΑΣ

Δ/ΝΤΗΣ  (ΣΤ' M/Γ)

ΔΕΥΤΕΡΑ

 

 

ΠΕΜΠΤΗ

3

ΓΙΑΛΕΛΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ

Δ/ΝΤΗΣ  (Γ' M/Γ)

ΔΕΥΤΕΡΑ

 

 

ΠΕΜΠΤΗ

4

ΓΚΙΚΟΣ -ΚΟΥΡΟΥΚΛΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ

ΕΠΙΜ. Β΄ (Γ' M/Γ)

 

 

 

ΠΕΜΠΤΗ

5

ΔΕΣΥΠΡΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ

Δ/ΝΤΗΣ (Δ' M/Γ)

 

ΤΡΙΤΗ

 

ΠΕΜΠΤΗ

6

ΚΑΝΑΚΑΚΗΣ ΣΤΑΥΡΟΣ

Δ/ΝΤΗΣ (ΣΤ' M/Γ)

 

 

 

ΠΕΜΠΤΗ

7

ΚΑΡΓΑΚΟΥ ΜΑΓΔΑ

Δ/ΝΤΡΙΑ (ΣΤ’ Μ/Γ)

 

 

ΤΕΤΑΡΤΗ

 

8

ΚΑΣΙΩΝΗ ΣΠΥΡΙΔΟΥΛΑ

ΕΠΙΜ. Β’ (Γ’ Μ/Γ)

ΔΕΥΤΕΡΑ

 

 

 

9

ΚΟΛΙΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ

ΕΠΙΜ. Α΄ (Β' M/Γ)

ΔΕΥΤΕΡΑ

 

ΤΕΤΑΡΤΗ

 

10

ΚΟΡΜΠΗΣ ΗΛΙΑΣ

Δ/ΝΤΗΣ (Γ’ Μ/Γ)

ΤΡΙΤΗ

11

ΚΥΡΙΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ

ΔΙΕΥΘ.  ( Ε’ Μ/Γ)

 

 

ΤΕΤΑΡΤΗ

 

12

ΛΑΣΚΑΡΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ

ΕΠΙΜ. Β΄  (Γ' M/Γ)

ΔΕΥΤΕΡΑ

 

ΤΕΤΑΡΤΗ

 

13

ΞΕΝΟΓΙΑΝΝΗΣ ΣΤΑΥΡΟΣ

ΕΠΙΜ. Β’ (Δ’ Μ/Γ)

 

ΤΡΙΤΗ

 

 

14

ΠΑΠΑΔΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ

ΕΠΙΜ. Α΄ (Β' M/Γ)

 

ΤΡΙΤΗ

 

ΠΕΜΠΤΗ

15

ΠΑΥΛΑΚΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ

ΕΠΙΜ. Β’ (Α’ Μ/Γ)

 

ΤΡΙΤΗ

 

 

16

ΣΑΚΕΛΛΑΡΙΟΥ ΒΑΣΙΛΙΚΗ

Δ/ΝΤΡΙΑ (Ε' M/Γ)

ΔΕΥΤΕΡΑ

 

 

ΠΕΜΠΤΗ

17

ΣΑΛΒΑΝΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ

Δ/ΝΤΗΣ (Α’  Μ/Γ)

 

 

ΤΕΤΑΡΤΗ

 

18

ΣΟΥΛΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 

ΕΠΙΜ. Β΄(Γ' M/Γ)

 

ΤΡΙΤΗ

 

ΠΕΜΠΤΗ

19

ΣΠΥΡΙΟΥΝΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ

ΕΠΙΜ. Β’ (Γ Μ/Γ)

 

 

ΤΕΤΑΡΤΗ

 

 

ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΙ - ΝΕΟΓΝΟΛΟΓΟΙ

 

 

 

 

 

1

ΦΩΤΙΟΥ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ

Δ/ΝΤΡΙΑ

ΔΕΥΤΕΡΑ

 

ΤΕΤΑΡΤΗ

 

 

ΠΑΙΔΟΧΕΙΡΟΥΡΓΟΙ

 

 

 

 

 

1

ΣΠΥΡΑΚΟΣ ΣΠΥΡΟΣ-ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ

ΕΠΙΜ. Α΄

 

 

 

ΠΕΜΠΤΗ

 

ΧΕΙΡΟΥΡΓΟΙ

 

 

 

 

 

1

ΔΑΣΚΑΛΑΚΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ

ΕΠΙΜ. Α΄   (A' Xειρ)

 

 

ΤΕΤΑΡΤΗ

 

2

ΜΑΡΙΝΑΤΟΥ ΑΝΝΕΖΩ

ΕΠΙΜ. Β’   (Β’/Χειρ)

 

 

ΤΕΤΑΡΤΗ

 

3

ΜΕΤΑΞΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ

ΕΠΙΜ. Α΄   (Β'/Xειρ)

 

 

 

ΠΕΜΠΤΗ

4

ΣΠΥΡΟΥ ΑΡΝΤΙΑΝ – ΑΝΔΡΕΑΣ

ΕΠΙΜ. Α’    (Β’ Χειρ)

 

ΤΡΙΤΗ

 

 

5

ΤΑΓΚΑΛΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ

Δ/ΝΤΗΣ     (B' Xειρ)

ΔΕΥΤΕΡΑ

 

 

ΠΕΜΠΤΗ

6

ΦΛΕΣΣΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ

ΕΠΙΜ. Β΄   (A' Xειρ)

ΔΕΥΤΕΡΑ

 

 

 

Έχετε κάποια ερώτηση;

Επικοινωνήστε μαζί μας

Πράξεις και αποφάσεις σχετικά με το Νοσοκομείο «Έλενα Βενιζέλου»

18 Ιουνίου 2019

  • ROCHE DIAGNOSTICS
    Θέμα: ROCHE DIAGNOSTICS
    Ημ/νια: 14/06/2019 13:10:02
    Φορέας: ΓΕΝΙΚΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ «ΕΛΕΝΑ ΒΕΝΙΖΕΛΟΥ-ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ» ΥΠΟΚΑΤΑΣΤΗΜΑ ΕΛΕΝΑ ΒΕΝΙΖΕΛΟΥ
    ΑΔΑ: Ω4ΩΘ46904Ε-11Τ
  • ABBOTT
    Θέμα: ABBOTT
    Ημ/νια: 14/06/2019 13:07:39
    Φορέας: ΓΕΝΙΚΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ «ΕΛΕΝΑ ΒΕΝΙΖΕΛΟΥ-ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ» ΥΠΟΚΑΤΑΣΤΗΜΑ ΕΛΕΝΑ ΒΕΝΙΖΕΛΟΥ
    ΑΔΑ: 6ΥΨΟ46904Ε-ΠΥΡ
  • LERIVA DIAGNOSTICS
    Θέμα: LERIVA DIAGNOSTICS
    Ημ/νια: 14/06/2019 12:40:32
    Φορέας: ΓΕΝΙΚΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ «ΕΛΕΝΑ ΒΕΝΙΖΕΛΟΥ-ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ» ΥΠΟΚΑΤΑΣΤΗΜΑ ΕΛΕΝΑ ΒΕΝΙΖΕΛΟΥ
    ΑΔΑ: ΩΩ1Η46904Ε-Υ9Λ